11. prosince v 19.30 h - ZÁHADA SILVER LAKE

USA, 2018. Režie: David Robert Mitchell, 139 min.

Po znamenitém meta-hororu Neutečeš se osobitý režisér David Robert Mitchell vydal na halucinogenní výlet po Los Angeles: jeho meandrující neo-noir Záhada Silver Lake se točí kolem třiatřicetiletého Sama, který se po zmizení své mysteriózní sousedky Sarah pouští do surreálného pátrání, aby dekódoval tajemství, skandály a konspirace ukrývající se v hlubinách Města andělů.

Hypnotický a zábavný thriller bezmála lynchovského ražení je poháněn stejně tak ústřední obsedantní figurou, jako vytříbeným soundtrackem a nesčetnými popkulturními referencemi, jež dohromady skládají jakousi tajnou historii L.A. Dějové serpentiny, bizarní zvraty a paranoidní labyrint odkazů jsou páteří filmu, který je zároveň subverzivní hříčkou tematizující fenomén tzv. male gazingu i netradiční poctou éře klasického Hollywoodu.