12. března v 17 h - O KONÍCH A LIDECH

28.2.2019

Island/Norsko/Německo, 2013. Režie: Benedikt Erlingsson, 81 min

Kolbeinn miluje Solveig a Solveig miluje Kolbeinna, ale Kolbeinn miluje svoji prvotřídní klisnu, miláčka Gránu. Grána je však posedlá hřebcem Brúnnem. Vernhardur miluje vodku a kůň Jarpur miluje Vernhardura, svého pána. Grimur má vášeň pro starou koňskou dopravu, ale Egill obdivuje jiskřivé elektrické ploty. Přichází jaro a celá místní komunita sleduje tento příběh. To nemůže skončit dobře...

Během natáčení nebyl žádný kůň zraněn. Herci přežili, otázkou však zůstává jejich možná psychická újma.

Povídkový film Benedikta Erlingssona figuroval v oscarových nominacích pro nejlepší neanglicky mluvený film v r. 2014, kdy byl také uveden ve FK Plzeň. Laskavé črty islandské svéhlavosti učarovaly mnoha divákům, proto využíváme trvající distribuční příležitosti k znovuuvedení filmu.