12. března v 19.30 h - ROMA

28.2.2019

Mexiko/USA, 2018. Režie: Alfonso Cuarón, 135 min

Zatím nejosobnější projekt oscarového režiséra a scenáristy Alfonsa Cuaróna sleduje dívku Cleo, pracující v domácnosti středostavovské rodiny
ve čtvrti Roma v Mexico City. Jako v propracovaném psaníčku ženám, které ho vychovaly, vzpomíná Cuarón na vlastní dětství a vytváří živý a procítěný portrét domácích konfliktů a společenské hierarchie v politickém chaosu 70. let.

Jeho láskyplné vyznání není žádnou vypočítavou hrou na city diváků, sílu účinku buduje výhradně filmovými prostředky.

Do oscarového klání vstupuje Roma jako jasný favorit. Kolik z 10 nominací skutečně promění, bude v době klubové projekce již známo. Na cenu aspiruje svým hereckým debutem i Yalitza Aparicio, představitelka Cleo a svou dosavadní profesí vychovatelka.