12. února v 17 a 19.30 h - BOHEMIAN RHAPSODY

4.2.2019

VB/USA, 2018. Režie: Bryan Singer, 134 min

Film je oslavou hudby rockové skupiny Queen a především Freddieho Mercury-ho jako výrazné osobnosti vzdorující životním i uměleckým stereotypům. Mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím revolučního zvuku a ikonických písní, jako je právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985.

Na pódiu ve Wembley předvedli Queen v čele s Freddiem jednu z největších show v historii rocku.
V soutěži o Zlaté globy 2019 udělované Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu byla Bohemian Rhap-sody oceněna jako nejlepší film v kategorii drama. Sedmatřicetiletý představitel Freddieho Rami Malek zís-kal Zlatý globus jako nejlepší herec. Cena za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli mu připadla i v AACTA International Awards.