14. května v 17 a 19.30 h - ZJEVENÍ

2.5.2019

Francie, 2018. Režie: Xavier Giannoli, 137 min

Novinář Jacques (Vincent Lindon), válečný reportér s traumatickými zážitky ze Sýrie, pracuje nyní ve velkých francouzských regionálních novinách. Jeho pověst nezaujatého a nadaného investigativního novináře upoutá pozornost Vatikánu, který si ho najme na splnění zvláštního úkolu. Stane se členem komise ověřující údajné zázračné zjevení v malé francouzské vesnici – tedy opravdového kanonizačního procesu. Po svém příjezdu se setká s mladičkou a citlivou novickou Annou, která tvrdí, že se osobně stala svědkem zjevení Panny Marie.

Tváří v tvář rozdílným názorům duchovních a skeptiků ve vyšetřovací komisi Jacques postupně odkrývá skryté motivy a tlaky, které ovlivňují vyšetřování, a jeho vlastní víra se otřásá v základech. Dvaadvacetiletá představitelka novicky Anny Galatéa Bellugi byla za svůj výkon nominována na cenu César pro nejslibnější herečku.