18. prosince v 17 h - 3 DNY v QUIBERONU

Německo/Rakousko/Francie, 2018. Režie: Emily Atef, 105 min.

Pro generace diváků je Romy Schneider naplněním romantického snu – noblesní císařovnou Sissi. Do francouzského letoviska Quiberon přijíždí ale jako zlomená žena, herečka na soumraku kariéry, matka, která se marně snaží navázat vztah k vlastnímu dítěti, osobnost výrazně rozkolísaná sklony k alkoholismu a depresím. V melancho-lických kulisách přímořského střediska má podstoupit pomyslné vzkříšení, jehož součástí je vedle ozdravných procedur i rozsáhlé interview, které přijíždí udělat novinář německého deníku Stern Michael Jürgs a zdokumentovat fotograf Robert Lebeck, Romyina dávná známost. Hvězdu, která je už jen odleskem své někdejší slávy, se snaží ochránit její dlouholetá důvěrná přítelkyně Hilde Fritsch.

Film Emily Atef je hluboce působivým a dojemným portrétem výrazné osobnosti, která se marně snaží balancovat nad propastí vzpomínek i pocitu životní marnosti a prázdnoty. Černobílý snímek dovedně pracuje s komorními kulisami a s vynaléza-vostí vnáší život do slavných fotek Roberta Lebecka, v nichž se mísí smích, hořkost a melancholie podzimu života.