19. února v 17 a 19.30 h - KAŠMÍR: JE-LI KDE NA SVĚTĚ RÁJ

4.2.2019

Československo, 1961. Režie: Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund, Jaroslav Novotný, 79 min

Svou druhou velkou výpravu, tzv. „asij-skou“, trvající pět a půl roku odstartovali Hanzelka a Zikmund v dubnu r. 1959. Během téměř ročního pobytu v Indii (kvě-ten 1960 – březen 1961) byli nuceni uchýlit se před úmorným vedrem v Dillí
do Kašmíru. Tady ve svém dočasném do-mově, v hausbótu na jezeře Dal, neúnavně točili filmy a psali reportáže pro rozhlas, noviny a časopisy v Československu. Z celovečerního dokumentu „Je-li kde na světě ráj“ na nás po více než půl století znovu dýchne objevitelské nadšení legendárních cestovatelů i trvalé okouzlení dalekými kraji.

Projekce budou doplněny besedami s mladými následovníky H+Z, cestovateli a filmaři Lukášem Sochou a Tomášem Vaňourkem, či fotografem Jindřichem Böhmem. Uvedením tohoto dokumentu H+Z spojeným s besedami se FK Plzeň připojuje k plzeňským oslavám 100. narozenin slavného rodáka Miroslava Zikmunda, které připadají na 14. únor t. r.