2. dubna v 17 a 19.30 h - CHATA NA PRODEJ

31.3.2019

Česko, 2018. Režie: Tomáš Pavlíček, 77 min

Rodiče prodávají starou chatu, pro kterou už nemají využití. Nostalgie po časech někdejší rodinné soudržnosti, na níž se ty-picky český fenomén chatařství výrazně podílel, vede matku (Ivana Chýlková) ještě před předáním klíčů novým majitelům k uspořádání poslední rodinné sleziny.

Nucené setkání tří generací se odehrává na chatě v působivých podzimních kulisách a při něm, jak už to v podobných situacích bývá, vyvře na povrch ledacos, co bylo dosud hluboko ukryto.

Poněkud černá komedie s dobře odpozorovanými, skvěle obsazenými a zahranými postavami je druhým celovečerním filmem talentovaného režiséra Tomáše Pavlíčka a je dedikována Janu Kastnerovi, jehož nedožité 65. naro-zeniny si v dubnu připomeneme. Film získal tři nominace na České lvy 2019.