26. února v 17 a 19.30 h - LÁSKA MEZI REGÁLY

4.2.2019

Německo, 2018. Režie: Thomas Stuber, 125 min

Christian je rváč a muž s pochybnou minulostí, který svým zjevem evokuje pitbula. Jednu eta-pu má za sebou, tu druhou začíná jako po-mocná síla ve velkoskladu, kde je jeho nej-zářivější perspektivou možnost obsluhovat vysokozdvižný vozík. Pro někoho, kdo sotva zvládá svůj vlastní život a vegetuje na sociál-ním dně, je i tohle velká výzva.

Christiana se ujímá veterán Bruno a zasvěcuje ho do mikrokosmu, v němž se žije podle specifických pravidel a ve svérázných bublinách jednotlivých oddělení. Při jedné z pauz potkává Christian prostořekou a okouzlující Marion z oddělení lahůdek. Láska mezi regály je křehká, civilní a realis-tická romance z místa, kde není vidět na nebe.

Na loňském Berlinale byla Láska mezi regály nominována na cenu Zlatý medvěd v kategorii nejlepší film.