5. března v 17 a 19.30 h - ZELENÁ KNIHA - předpremiéra

28.2.2019

USA, 2018. Režie: Peter Farrelly, 130 min

Bývalý vyhazovač a drobný podvodníček Tony „Pysk" Vallelonga (Viggo Mortensen) má mezi newyorskými Italy pověst chlápka, který dokáže vyřešit každou šlamastyku. Slavný černošský klavírista Dr. Don Shirley (držitel Oscara Mare-shala Ali) si ho proto najímá jako řidiče a body-guarda na turné po divokých státech amerického Jihu 60. let.

Tony je horkokrevný, ne moc vzdělaný, ale o to mazanější. Nade vše miluje svoji ženu (Linda Cardellini) a smažená kuřata. Dr. Don je jeho protikladem: kultivovaný génius jemných mravů a pevných zásad. Aby společně překonali nástrahy, musí si k sobě oba tvrdohlaví muži najít cestu skrz předsudky a humorné přešlapy.

Režisér Peter Farrelly se inspiroval příběhem skutečného přátelství a natočil jeden z nejdojemnějších i nejvtipnějších filmů roku 2018. Originální ko-medie získala tři Zlaté glóby a očekává se, že naprázdno nevyjde ani při udílení Oscarů.