Promítáme každé útery v 17:00 a ve 20:00

Filmový klub Plzeň

- vyvíjí v rámci AČFK pravidelnou činnost
- pořádá projekce artových filmů, lektorské úvody a besedy
- zajišťuje projekce pro studenty a nejmenší diváky
- organizuje filmové přehlídky či semináře

Promítáme každé útery v 17:00 a ve 20:00

Ať žije (kolikátý už?) máj! Hurá!

V květnu můžeme v plzeňském Filmovém klubu zažít hned pět setkání blízkého druhu, a to celkem se šesticí nám již téměř blízkých tvůrců, neboť jednou se jedná o bratrskou dvojici. Je nám ctí, že tito vítězové z národních i mezinárodních festivalů zavítají i do úterního kina Beseda. Dva z nich dokonce osobně:
Neznámá dívka známých bratří Dardennových, kteří jsou na MFF v Cannes více doma, než ve svém rodném a plzeňském partnerském belgickém Liege.

Personal Shopper francouzského režiséra Oliviera Assayase, nositele Ceny za režii z loňského MFF v témže Cannes.
Íránský Klient režiéra Asghara Farhadiho, který nás tak uhranul Rozchodem Nadera a Simin a tentokrát triumfoval v témže Cannes Cenami pro nejlepšího herce a Nejlepší scénář, jakož i Oscarem za Nejlepší zahraniční film.

A mezitím dva osobně přítomní a na diskusi se těšící tvůrci v rámci i „našeho“ festivalu MEDITERRÁNEA:
Zdeněk Novotný-Bričkovský (mj. nositel Zlatého ledňáčka za nejlepší český dokument na Finále 2005 - Legenda o ptačím vejci) se dvěma filmy (Mír poustevníka a Nevysvyslovitelný) a
španělský režisér Diego Fandos, žijící v Praze, také se dvěma (Aurora a Kosmos – uvedeném i na MFF v San Sebastianu).

Pokud se rozhodnete nenavštívit všechno, ale „pouze“ si vybrat, nezávidím Vám.

My se na Vás těšíme pokaždé.
Váš Filmový klub Plzeň

zakoupit vstupenku programový archiv