Filmový klub Plzeň

- vyvíjí v rámci AČFK pravidelnou činnost
- pořádá projekce artových filmů, lektorské úvody a besedy
- zajišťuje projekce pro studenty a nejmenší diváky
- organizuje filmové přehlídky či semináře

Promítáme každé úterý v 17:00 a v 19:30

Pozvánka do filmového klubu

Na úterý 19. února připravil Filmový klub Plzeň pro své členy i další zájemce v kině Měšťanské besedy netradiční program, oslavu 100. narozenin Miroslava Zikmunda. Výjimečná osobnost, cestovatel a spisovatel je oslaví 14. února. Plzeň si významné jubileum svého rodáka a čestného občana připomíná řadou akcí, ke kterým se rádi připojujeme.

Od 17 hod. promítneme celovečerní cestopis proslulé dvojce Hanzelka+Zikmund  Kašmír – Je-li kde na světě ráj, zachycující start výpravy v r. 1959 a část její asijské etapy. Na film naváže beseda s mladými plzeňskými cestovateli Tomášem Vaňourkem a Lukášem Sochou, kteří se po téměř šedesáti letech vypravili po stopě slavných cestovatelů, aby zmapovali, natočili a nafotili stejná místa − vedeni snahou zachytit, jak se od té doby proměnil svět i lidé. Zda se jim to podařilo, o tom se může každý přesvědčit i na výstavě fotografií v Papírně od 17. února a na Finále 2019, kde bude k vidění dokument z jejich cesty.

Pokud se chystáte až na druhé promítání od 19.30, nabízíme vám možnost přijít již v 18.30, abyste stihli obě besedy.

Při večerním představení od 19.30 si nejprve popovídáme s plzeňským fotografem Jindřichem Böhmem nejen o Miroslavu Zikmundovi, ale i o cestování v současnosti. Poté se opět spolu s H+S vydáme na jejich filmovou cestu po Kašmíru.
Věříme, že se k naší oslavě významného jubilea Miroslava Zikmunda připojíte a přijdete si zavzpomínat a popovídat si se zajímavými hosty.

Těšíme se na Vás - Váš Filmový klub Plzeň.

Výbor Filmového klubu Plzeň oznamuje, že:

- zahájil prodej členských průkazů na rok 2019 v pokladně Měšťanské besedy Plzeň
- začátky představení zůstávají 17.00 a 19.30 hodin, ale vracíme se k promítání jednoho filmu za týden, výjimečně uvedeme dva
- stále platí výše vstupného pro členy FK 90,- Kč a pro nečleny 120,- Kč
- nadále platí možnost zasílat program Filmového klubu Plzeň po obdržení kontaktu na e-mailové adrese: filmklubplzen@seznam.cz
- najdete nás na www.fkplzen.cz nebo facebookovém profilu Filmový klub Plzeň.

Věříme, že nám zachováte přízeň.
Členové výboru FK Plzeň