Promítáme každé útery v 17:00 a ve 20:00

Filmový klub Plzeň

- vyvíjí v rámci AČFK pravidelnou činnost
- pořádá projekce artových filmů, lektorské úvody a besedy
- zajišťuje projekce pro studenty a nejmenší diváky
- organizuje filmové přehlídky či semináře

Promítáme každé útery v 17:00 a ve 20:00

Dobrý leden!

Tak bilancování rychle končícího roku už máme pomalu za sebou a teď jen úspěšně naplnit předsevzetí, že bez nás plzeňský Filmový klub neudělá ani ránu („Dám dělovou ránu! Bum bum bum bum!“). Očekává nás v nastupujícím roce opravdu jeho boom?

Záleží jen na nás všech. Alespoň my máme pocit, že děláme i to, co nemůžeme. Vpokladně kina už jsou legitimace na novou sezónu (kryjící se s kalendářním rokem) a v kině Beseda je připraveno hned šest filmů na pět lednových úterků, což je to zdánlivě nemožné!

Dvakrát se pokusíme vystopovat, jak osudné politické zvraty ovlivnily osudy několika našich osobností, konkrétně muzikantů, které se s takovým osudem smířit nechtěly (Bratříček Karel a Pára nad řekou).

Jim Jarmusch se sice se svým Patersonem bude projíždět Patersonem o týden později, než slíbil, ale co je v zenovém pojetí čas. Dvakrát budeme tančit: v současném LA (La La Land se možná protančí k sedmi Zlatým glóbům – a to už budeme v době projekce vědět) a „zítra se bude tančit“ i na přelomu předminulého a minulého století v Paříži (Tanečnice).

A resumé: já budu tak Šíleně šťastná! A přenese se to prý i na muže. Takovou sílu prý má příběh o normálním přátelství dvou šílených žen v šíleném světě plném normálních lidí.

Takovou sílu prý má lednový program Filmového klubu Plzeň.

S Vaší účastí.

zakoupit vstupenku programový archiv