Promítáme každé útery v 17:00 a ve 20:00

Filmový klub Plzeň

- vyvíjí v rámci AČFK pravidelnou činnost
- pořádá projekce artových filmů, lektorské úvody a besedy
- zajišťuje projekce pro studenty a nejmenší diváky
- organizuje filmové přehlídky či semináře

Promítáme každé útery v 17:00 a ve 20:00

Září, plátno Filmového klubu zase září!

Dokonalým rýmem si dovolujeme pozvat na neméně dokonalý program FK Plzeň v září.

Co si nenechat ujít? Jako vždy nic. Ale pokud přece jen, nebezpečí z prodlení hrozí …

1. V souvislosti s Mezinárodním festivalem Divadlo Plzeň 2016 uvádíme dvě související projekce: Hamlet podniká Akiho Kaurismäkiho, ale zejména Mučedníka (6.9. ve 20 hodin), kterážto filmová verze hry uváděné na divadelním festivalu se zřejmě do českých kin nedostane a díky Festivalu Divadlo budeme mít možnost toto mimořádně znepokojivé dílo současné ruské kinematografie vidět na vlastní oči.
  2. V rámci šířeji pojaté akce nazvané Suchý literární festival se téměř po půlstoletí od vzniku vrátíme k Nevěstě Jiřího Suchého (20.9.), uváděné díky Národnímu filmovému archívu. Ačkoliv se budeme snažit oslavovaného tvůrce dostat na projekce, při jeho vytíženosti v souvislosti s jeho novou divadelní premiérou, iluze si nedělaje, dovolujeme si tímto pozvat na Vernisáž Mistrových grafik a litografií v úterý 13.9. v 17,30 hodin (i když to koliguje s jinou naší pravidelnou odpolední projekcí - Komorná), kde bude Jiří Suchý a Jitka Molavcová zároveň doprovodný hudební program – SVK PK (vědárna) – 1. patro hlavní budovy.
  3. Projekci premiéry nejnovějšího filmu Woodyho Allena Cafe Society (27.9.) můžeme uvést jen s odsouhlasením vyššího vstupného: 120,- Kč členům FK (stále je možné si v pokladně zakoupit členskou průkazku), nečlenům s příplatkem 20,- Kč (stále je možné si v pokladně zakoupit členskou průkazku).
  4. Jako předznamenání našich dalších, tentokrát už listopadových aktivit, přikládáme pozvánku na naše dvě projekce filmů, konané v rámci Projektu Můj život s … rodinou. (Novinky).
  5. Takový může být Váš nejbližší život s … Filmovým klubem Plzeň.

Váš Filmový klub Plzeň"

zakoupit vstupenku programový archiv