Filmový klub Plzeň

- vyvíjí v rámci AČFK pravidelnou činnost
- pořádá projekce artových filmů, lektorské úvody a besedy
- zajišťuje projekce pro studenty a nejmenší diváky
- organizuje filmové přehlídky či semináře

Promítáme každé úterý v 17:00 a v 19:30

Pozvánka do filmového klubu

FK Plzeň se připojuje k festivalu Ozvěny Ekofilmu v Plzni 2019

Program - PDF 174 kB
O ozvěnách EKOFILMu - PDF - 80kB

Hezký aprílový měsíc,

posíláme vám nabídku (tentokrát na týden přerušenou Finále) a pozvánku na první film, věnovaný Janu Kastnerovi k nedožitým 65. narozeninám.

Úspěšný konec zimního spánku a filmovým uměním proti jarní únavě!

V úterý 2. dubna nabídne Filmový klub Plzeň svým členům i nečlenům zcela neobvykle současnou komedii Chata na prodej. Druhý celovečerní autorský film režiséra Tomáše Pavlíčka nabízí pohodovou podívanou, která baví a má spád, což je v dnešní české kinematografii možno považovat za unikát. Vyhýbá se bulvarizaci, lascivnímu sexismu i primitivnímu humoru. Naopak, Pavlíčkova nahořklá komedie je nečekaně otevřená v tématech osobních konfliktů, manželské krize, mezigenerační propasti a hlavně neschopností se dorozumět.

Na povrch vyplují i porevoluční ideologické rozepře a reflexe totalitní minulosti. Samozřejmostí jsou vynikající herecké výkony Ivany Chýlkové, Davida Vávry, Jana Kačera, Terezy Voříškové, Jany Synkové a ostatních herců. Za zmínku stojí i výborná filmová hudba Aleše Březiny, který je mimochodem spjatý s  Plzní studiem hry na housle na místní konzervatoři. Vpravdě se jedná o přístupný a promyšlený snímek, který do poslední vteřiny ví, co chce divákům říct.

Pozornému divákovi neunikne v  závěrečných titulcích věnování tohoto filmu Janu Kastnerovi, dlouholetému předsedovi filmového klubu, který by 24. dubna oslavil 65. narozeniny. Co vedlo k  tomuto hezkému počinu autory filmu nám vysvětlí v  doprovodné besedě režisér Tomáš Pavlíček.

Jako vzpomínku na Jana Kastnera uvede filmový klub 9. dubna autobiografické podobenství a politický jinotaj iránského režiséra Mani Haghigha s názvem Prase. Právě takové bizarní a experimentální filmy Honza miloval.

Těšíme se na Vás - Váš Filmový klub Plzeň.

Výbor Filmového klubu Plzeň oznamuje, že:

- zahájil prodej členských průkazů na rok 2019 v pokladně Měšťanské besedy Plzeň
- začátky představení zůstávají 17.00 a 19.30 hodin, ale vracíme se k promítání jednoho filmu za týden, výjimečně uvedeme dva
- stále platí výše vstupného pro členy FK 90,- Kč a pro nečleny 120,- Kč
- nadále platí možnost zasílat program Filmového klubu Plzeň po obdržení kontaktu na e-mailové adrese: filmklubplzen@seznam.cz
- najdete nás na www.fkplzen.cz nebo facebookovém profilu Filmový klub Plzeň.

Věříme, že nám zachováte přízeň.
Členové výboru FK Plzeň