Promítáme každé útery v 17:00 a ve 20:00

Filmový klub Plzeň

- vyvíjí v rámci AČFK pravidelnou činnost
- pořádá projekce artových filmů, lektorské úvody a besedy
- zajišťuje projekce pro studenty a nejmenší diváky
- organizuje filmové přehlídky či semináře

Promítáme každé útery v 17:00 a ve 20:00

Hezký červen!

Tak nabitý filmový program na poslední předprázdninový měsíc, než se kino na dva měsíce odmlčí, jsme nepřipravili proto, že bychom masochisticky chtěli soutěžit se stále atraktivnějším teplým počasí. Nakonec člověk při osobním setkání stejně nepozná, jestli se „neúčastník“ červená, že mu to do kina zase nevyšlo (ačkoliv přece tolik chtěl), nebo je opálený od sluníčka, kterému dal třeba přednost. Zjednodušuji, pochopitelně.
Ale třeba takový povznášející pocit, jaký jsme si odnášeli například z besedy se Zdeňkem Novotným-Bričkovským je stejně nepřenosný. Jak napsal jeden z diváků: „A my jsme málem nešli, člověče!“ Konec moralizování.

A teď k těm pravým důvodům.

Dancer. Distributor vám sdělí, že Sergej Polunin, ukrajinský tanečník a hvězda světového baletu, vystoupí 1. května v Národním divadle. Představení, v rámci něhož diváci budou mít možnost zhlédnout film o tomto geniálním tanečníkovi s názvem Dancer, bylo vyprodané během 4 minut. „Díky enormnímu zájmu jsme se rozhodli uvést tento jedinečný dokument i do českých kin, a to na omezenou dobu od 1. do 6. června 2017. Neváhejte si tento snímek naprogramovat do svého kina a dát tak českým divákům možnost být součástí tohoto jedinečného projektu!“ A jelikož z plakátů víte, že kino má naprogramováno až do léta, připravte „českého diváka“ o takovou možnost, byť je vstupné stanovené na 150 Kč! Pozdě zjistíte, že kino tenhle dokument dostalo do programu exkluzivně dokonce 2x před vámi.
I Finské léto s Akim Kaurismäkim je časově omezené. Většina nabízených filmů se v distribuci nehrála, a ty, co ano, před více než 10 lety. Na DVD u nás nevycházejí, ale hlavně – při jejich sledování má opět divák ten těžko postižitelný pocit, že je mu s nimi dobře.

Však vybírejte sami.

Jen pro úplnost připomínám, že nás do té doby ještě čeká španělský režisér Diego Fandos osobně (a jeho filmy) a íránský Klient režiséra Asghara Farhadiho, který nás tak uhranul Rozchodem Nadera a Simin a tentokrát triumfoval v témže Cannes Cenami pro nejlepšího herce a Nejlepší scénář, jakož i Oscarem za Nejlepší zahraniční film.

A hezké filmové prázdniny!
Váš Filmový klub Plzeň.

zakoupit vstupenku programový archiv