11. ledna v 17 a v 19.30 h - PAŘÍŽ, 13. OBVOD

2.1.2022

Francie, 2021. Režie: Jacques Audiard, 105 min

Tři mladé ženy a jeden muž. Jejich životy se na chvíli protnou ve čtvrti Les Olympiades, v pařížském 13. obvodě. Výřečná a drzá Émilie pracuje v callcentru a přivydělává si pronájmem volného pokoje. Naváže intimní vztah se svým novým atraktivním nájemníkem jménem Camil-le. Toho ale přitahuje nedobytná Nora, která zase tráví noci videohovory s cam girl Amber. Dynamicky natočený černobílý snímek Jacquese Audiarda citlivě a s porozuměním sleduje krátké období v životě současných třicátníků, kteří se vyhýbají závazkům a samotu zahánějí večírky, povrchními známostmi a náhodným sexem. Nebo i oni touží po lásce a vzájemném porozumění?

„Legendární Jacques Audiard natočil snímek o třicátnících, který ani trošku nepůsobí jako vzpomínání na mládí. Držitel Zlaté palmy a Grand Prix z Cannes spojil síly s vycházejícími scenáristickými hvězdami a výsledkem je mimořádně svěží a současný generační portrét. Film, s nímž se mileniálové snadno identifikují a na kterém si pošmáknou cinefilové každého věku, nadchnul i Gaspara Noého. Taková zpráva se alespoň šířila v Cannes, a my nemáme důvod jí nevěřit. Stylová a nápaditá podívaná bez příkras plná vášně a sexu, to má (nejen) Gaspar rád." (Jan Noháč, Aerofilms)