11. října v 17 a 19.30 h - KRÁSNÉ BYTOSTI

2.10.2022

Island/Dánsko/Švédsko/Nizozemsko/Česko, 2022. Režie: Guðmundur Arnar Guðmundsson, 123 min

Čtrnáctiletý Balli je bytostný outsider z rozvrácené rodiny. Marně hledá oporu doma i ve škole, kde je obětí šikany. Vše se mění ve chvíli, kdy potkává skupinku tří problematických teenagerů, kteří ho nečekaně vezmou mezi se-be. Parta, ve které dominuje násilnický Konni a inteligentní Addi, nabídne Ballimu chybějící domov.

Druhý sní-mek Guðmundura Arnara Guðmundssona vypráví s poetickým citem i syrovostí o vztazích, které mohou trvat věčně a pomáhají nás formovat v těch nejdůležitějších chvílích, o krutosti i něze, které se rodí na magické hranici mezi dětstvím a dospělostí.

Už Guðmundssonův debut Kamenná srdce z roku 2016 fungoval jako jemné a zároveň drsné drama o dospívání, přičemž tyto motivy jsou v Krásných bytostech ještě rozvinutější.