11. února v 17 h a v 19.30 - DALEKO OD REYKJAVÍKU

31.1.2020

Island/Dánsko/Německo/Francie, 2019. Režie: Grímur Hákonarson, 92 min

Mlčenlivá Inge vlastní malé hospodářství v odlehlé vesničce na severu Islandu. Vlivem nečekaných událostí přijde během pár dnů o většinu životních jistot a ocitá se až po uši v dluzích. Její neštěstí z velké části způsobilo chamtivé farmářské družstvo, jehož vedení kvůli zisku šikanuje místní chovatele. Když ale zažene do kouta dosud nenápadnou ženu, narazí na tvrdý odpor. Inge už nemá co ztratit a vydává se do boje. Beze strachu a plná odhodlání využívá všechny dostupné zbraně ostré příspěvky na Facebooku, mléko i zásoby hnoje.

Příběh o silné a tvrdohlavé ženě se odehrává v kulisách překrásné islandské krajiny a je protkán jemnou severskou absurditou.

Projekce bude doplněna besedou se spisovatelem, písničkářem a cestovatelem islandologem Janem BURIANEM.