16. listopadu v 17 h -PŘÍPITEK

1.11.2021

Fiilm uvádíme v rámci festivalu Bonjour Plzeň! Francie, 202. Režie: Laurent Tirard,88 min.

Adriena před nedávnem opustila partnerka Sonia s klasickým zdůvodněním „potřebuji pauzu“. Adrian teď sedí na rodinném setkání v sestavě rodiče, sestra a její snoubenec a přemýšlí, co vlastně ta pauza znamená. Před chvílí se konečně odhodlal, poslal Sonie textovku a teď u stolu čeká na její odpověď.

Ta nepřichází, i když ví, že si ji přečetla. Místo toho jej budoucí švagr požádá, aby na jejich svatbě pr nesl slavnostní přípitek. Adrienovi se díky tomu zhmotní další noční můra a ocitá se v sevření dvou stresů: pronášení přípitku a absolutní nejistotě, zda vlastně má či nemá partnerku, kterou miluje...

Benjamin Lavernhe v roli Adriena je okouzlujícím a přesvědčivým neurotikem a chvílemi i cynikem, který se umí během svého tápání a nejistot proměňovat a střídat různé polohy naprostého zoufalce. I díky tomu může být film Přípitek dobrou volbou pro návštěvu kina.