16. listopadu v 19.30 h - PRAVDA

1.11.2021

Fiilm uvádíme v rámci festivalu Bonjour Plzeň! Francie/Japonsko, 2019. Režie: Hirokazu Kore'eda, 106 min.

Děj filmu vypráví o setkání scenáristky Lumir s její matkou, slavnou francouzskou herečkou Fabienne Dangevilleovou. Důvodem setkání do sebe zahleděné umělkyně s dcerou je vydání autobiografie, k jejímuž sepsání herečka přistoupila s heslem "holá pravda není vzrušující".

To vyvolá tlak nikdy nevyřčených křivd a bolestí z minulosti. "Raději budu špatnou matkou a špatnou přítelkyní, ale dobrou herečkou," říká ve filmu Fabienne, čímž dává najevo své životní priority. V hlavních rolích snímku, ve kterém zní angličtina i francouzština, se objeví Catheri- ne Deneuveová, Juliette Binochetová a americký herec Ethan Hawke.