Filmový klub města Plzně

Promítáme každé útery v 17:00 a v 19:30

Měšťanská beseda, Kopeckého sady 13, Plzeň

PROGRAM KLUBU


18. února 17 a v 19.30 - VLASTNÍCI

31.1.2020

Česko, 2019. Režie: Jiří Havelka, 97 min

Film Jiřího Havelky je svébytnou adaptací jeho stejnojmenné divadelní hry, komediálního dramatu odehrávajícího se na schůzi společenství vlastníků bytových jednotek.

Soustředění všech aktérů do uzavřeného prostoru je jedinečným základem pro rozehrání skvělého hereckého koncertu. Paní Zahrádková (Tereza Ramba) s manželem (Vojta Kotek) tu idealisticky usilují o záchranu domu společnými silami. Novomanželé Bernáškovi (Jiří Černý, Maria Sawa) se s nadšením připojují. Paní Roubíčková (Klára Melíšková) pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová (Dagmar Havlová) všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec (David Novotný) zastupuje svoji maminku. Paní Procházková (Pavla Tomicová) s panem Novákem (Ondřej Malý) hledá způsoby jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský (Andrej Polák) touží po půdě v domě a pan Kubát (Jiří Lábus) důsledně sabotuje jakékoliv rozhodnutí. A v pozadí číhají bratři Čermákovi (Kryštof Hádek, Stanislav Majer), jen starý pan profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatím nic nekomentuje…

Film získal nejvíc nominací na České lvy (12) a spolu se Staříky také nejvíc nominací na Cenu české filmové kritiky (5).

 

Vstupenky

Plzeňská vstupenka programový archiv Měšťanská Beseda programový archiv

 

Nechte si zasilat program na Váš email

přihlásit k odběru

© FILMOVÝ KLUB PLZEŇ, EVANEK STUDIO