19. října v 17 a v 19.30 h - FESTIVAL PANA RIFKINA

29.9.2021

USA/Španělsko, 2020. Režie: Woody Allen, 92 min

Woody Allen svůj poslední snímek natočil ve Španělsku, kde před lety vznikla i hravá komedie Vicky Cristina Barcelona. Festival pana Rifkina je film o něco vážnější. Pro představitele role, kterou obvykle hrával sám, si Allen vybral herce Wallace Shawna, s nímž poprvé spolupracoval ve svém legendárním černobílém snímku Manhattan.

Festival pana Rifkina je klasickou allenovsky hořkosladkou romancí pojednávající o pozvolném odcizování partnerů, v níž nechybí žádný z režisérových oblíbených atributů včetně sezení u psychoanalytika, které tvoří rámec filmu. Kromě vztahových šachů se tu Allen znovu vyznává ze své lásky k filmu a v sérii snových scén cituje některé z těch oblíbených, jako jsou Občan Kane, Jules a Jim, Persona nebo Sedmá pečeť.