Filmový klub města Plzně

Promítáme každé útery v 17:00 a v 19:30

Měšťanská beseda, Kopeckého sady 13, Plzeň

PROGRAM KLUBU


2. listopadu v 17 h - ZEMĚ MEDU

1.11.2021

Film uvádíme v rámci multižánrového festivalu Můj život na planetě. Makedonie, 2019. Režie: Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov, 87 min.

 Mezi dokumenty roku 2020 zazářila makedonská environmentální elegie Země medu. Film obdržel několik prestižních cen v Sundance, následně oble- těl svět, nadchl bezpočet kritiků i diváků a sérii úspěchů završil dvojicí oscarových nominací. Za využití trpělivého pozorování dává nahlédnout do soukromí jedné postavy, která čelí různým příkořím. Dvojice filmařů v odlehlé hornaté oblasti na severu Makedonie tři roky natáčela tureckou přistěhoval- kyni Atidže.

Houževnatá optimistka se stará o svou imobilní pětaosmdesátiletou matku, postupně přicházející o zrak, a sbírá med místních divokých včel, který pak prodává na trzích ve Skopje. Její dny mají podobnou náplň i rytmus, určovaný střídáním ročních období a východy a západy slunce. Film na příkladu Atidže zároveň nastoluje otázku, zda je ve světě řízeném exploatační kapitalistickou logikou udržitelný přístup založený na respektu k prostředí. T

yto pochybnosti se dostavují zejména poté, co do příběhu znenadání vstoupí početná turecká rodina... 

Vstupenky

Plzeňská vstupenka programový archiv Měšťanská Beseda programový archiv

 

Nechte si zasilat program na Váš email

přihlásit k odběru

© FILMOVÝ KLUB PLZEŇ, EVANEK STUDIO