28. června v 17 a v 19.30 h - WEST SIDE STORY

6.6.2022

USA, 2021. Režie: Steven Spielberg, 156 min

Steven Spielberg snil o natočení remaku slavného muzikálu West Side Story z roku 1961 dlouho, a když si sen konečně splnil, musel ještě rok počkat na jeho uvedení. Po covidové pauze tak vstoupila jeho verze do kin (prosinec 2021) přesně šedesát let po premiéře filmu, který režíovali Robert Wise a Jerome Robbins a dostali za něj deset Oscarů, což nebylo v muzikálovém žánru dodnes překonáno. Možná se tak nabízí otázka, proč vlastně točit remake filmu, jehož příběh je známý už od dob Shakespearových a ani hudba Leonarda Bernsteina nezestárla.

Zhlédnutí snímku ale dává na takovou otázku jasné odpovědi. Jednou z nich je, že společenské a sociální problémy, které West Side Story zobrazuje, za těch šedesát let bohužel zdaleka nezmizely, jsou až nečekaně aktuální, a stojí za to je znovu a nově připomínat. Druhou odpověď představuje fakt, že dostane-li do ruky jakoukoliv látku, lhostejno zda původní nebo adaptaci, Spielberg, vznikne mimořádné dílo.

A tak je tomu i tentokrát, o to víc, že režisér si svůj vysněný projekt hýčkal až k dokonalosti. (zdroj: Věra Míšková, novinky.cz). Film West Side Story byl pro herečku Rachel Zegler jejím filmovým debutem. I tak se jí podařilo za svůj výkon získat Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herečka - komedie nebo muzikál.

Film obdržel Zlatý glóbus rovněž v kategorii Nejlepší film, stejně tak si jej odnesla za vedlejší roli Ariana DeBose, která je rovněž v totožné kategorii držitelkou Oscara.