29. června v 17 h - CHRISTO: CHŮZE PO VODĚ

2.6.2021

Itálie/USA/Německo/Spojené arabské emiráty, 2018. Režie: Andrey Paounov, 105 min

Dokument skýtá jedinečný, zcela otevřený pohled do tvůrčí dílny muže, jehož neotřelé konceptuální instalace měnily tvář ikonických míst po celém světě. Christo (1935–2020) je legendou konceptuálního umění, muž, pro něhož není žádný nápad nerealizovatelný a žádné dimenze příliš megalomanské. Slavné světové monumenty zabalil a umožnil nám spatřit je v úplně jiném kontextu. Všechny instalace realizoval s Jean-Claude, svou uměleckou partnerkou a manželkou. Po její smrti v roce 2009 svou uměleckou činnost přerušil. Nákladný projekt Plovoucí mola byl v roce 2016 náročným návratem zpět. Dokument Andreje Paounova je pohledem za kulisy legendy jménem Christo, biografickým portrétem i zábavnou poklonou muži, jehož umanutost nerespektuje jakékoli hranice.