4. října v 17 a 19.30 h - MIMOŘÁDNÉ UVEDENÍ POCHODEM VCHOD ANEB ZASTAVIT STÁT

2.10.2022

ČR, 2021. Režie: Jiří Suchý

Principál pražského divadla Semafor Jiří Suchý natočil v době pandemie dokumentární film Pochodem vchod aneb Zastavit stát. „Přestaňte se, prosím, konečně domnívat, že v době, kdy se v divadle nic neděje, se Suchý fláká. Suchý neboli já se nefláká, ale točí překrásnej, aspoň si myslím, dokumentární film na téma já a armáda,“ prohlásil Jiří Suchý při na-táčení.

Sám jej režíroval a hraje v něm hlavní roli. Za kamerou stála jeho dlouholetá spolupracovnice Irena Zlámalová a střih měl na starosti Zdeněk Houška. „Až film uvidíte, zjistíte, že můj pacifismus nevylučuje můj setrvalý obdiv k vojsku jako takovému, ať už jsou to miniaturní vojáčci, bojová letadla, kterých mám plnou krabici, ale i vzpomínky na válečná léta, kdy spojenecká vojska převálcovala Německo i s Adolfem Hitlerem.

Ono je to všechno hrozně složitý, a o tom právě jsem se rozpovídal ve zmíněném filmu,“ uvedl Suchý. Premiéru měl film 8. října 2021 v divadle Semafor. (foto: Blanka Martinovská)