5. září v 17 a ve 20 h DOKUD SE TANČÍ

31.8.2020

Švédsko/Gruzie/Francie, 2019. Režie: Levan Akin, 113 min

Od útlého věku je Merab součástí národního souboru tradičních tanců, kde dívky a chlapci pohybem vyjadřují duši národa. A ten stojí na pravoslaví, tradičních genderových rolích a rodinných hodnotách. Pro odlišnosti zde není místo.

Nejen striktní pravidla tance, alei rigidně smýšlející společnost tak ovlivňují život tvrdě trénujícího mladíka, jehož snem je vystupovat v zahraničí. Když se ale na tréninku objeví Irakli, Merabův svět se otřese v základech...

Stojí před novým rivalem a zároveň je konfrontován s omamující přitažlivostí k jinému muži. Ve smyslné romanci, která tepe v rytmu temperamentní hudby, zachycuje režisér Levan Akin touhu být volný i rozpor, který vůči svým kořenům můžeme pociťovat.