7. června v 17 a 19.30 h - ZEMĚ NOMÁDŮ

6.6.2022

USA/Německo, 2020 . Režie: Chloé Zhao, 107 min

oté, co v malém městě na nevadském venkově dojde k ekonomickému kolapsu, se Fern (Frances McDormand) rozhodne sbalit si věci a ve své dodávce se vydat na cesty a prozkoumat život za hranicemi klasických společenských zvyklostí jako novodobý nomád. Ve třetím celovečerním snímku režisérky Chloé Zhao Země nomádů se objevují skuteční nomádi Linda May, Swankie a Bob Wells, kteří Fern seznamují s tímto novým světem a dělají jí společnost při jejích cestách po nekonečném americkém západě. Drama Země nomádů se stalo nejlepším snímkem oscarového večera v roce 2021.

Do té doby posbíralo přes dvě stovky různých světových ocenění a bylo beze sporu od začátku oscarového klání jednoznačným favoritem. Za tento snímek získala Oscara i režisérka Chloé Zhao a herečka v hlavní roli Frances McDormand.