8. listopadu v 17 a 19.30 h - HRDINA

26.10.2022

Írán, 2021. Režie: Asghar Farhadi, 127 min

Rahim se během dvoudenní propustky z vězení snaží přesvědčit svého věřitele, aby stáhl žalobu, a doufá, že znovu najde cestu k synovi, přítelkyni a ztracené sv-bodě.

Během tohoto krátkého pobytu mimo mříže přijde jeho přítelkyně na nezvyklý způsob, jak ho z vězení jednou provždy dostat ven. V životě ale nic není zadarmo. Smůla Rahima škodolibě vrátí na začátek pokaždé, když se mu podaří o krůček po-stoupit. Pomyslné Člověče, nezlob se tak má pro něj nakonec tragické a nezvratné důsledky a promění se v zápas na život a na smrt. Asghar Farhádí, jedna z nejvýraznějších osobností íránského filmu, předkládá ve filmu bohatě strukturovaný náhled na pomluvy, sociální média a rozpad společnosti.

Satira o sociálních médiích iránského režiséra Asghara Farhádího získala Velkou cenu poroty na festivalu v Cannes.