Filmový klub města Plzně

Promítáme každé útery v 17:00 a v 19:30

Měšťanská beseda, Kopeckého sady 13, Plzeň

Ozvěny EKOFILMu

Pozvánka na Ozvěny Ekofilmu v Plzni 2019

Letošními plzeňskými Ozvěnami EKOFILMu bude zurčet voda

O vodě, o čisté vodě, o dostatku vody i o suchu budou z různých úhlů pohledu vypovídat filmy na již čtvrtých Ozvěnách EKOFILMu, které již tradičně přivítá v dubnu kulturní prostor Moving Station. Součástí plzeňské edice nejvýznamnějšího českého festivalu filmů s tématikou životního prostředí a jeho ochrany budou vedle filmových projekcí také tematické besedy i další zajímavý doprovodný program.

EKOFILM 2019

EKOFILM 2019

Centrum pro současné umění a vzdělávání JOHAN, které provozuje populární kulturní prostor Moving Station, připravilo 4. ročník festivalu "Ozvěny EKOFILMu v Plzni" ve dnech 23.–27. dubna 2019.

EKOFILM je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s environmentálním zaměřením v Evropě. Hlavním pořadatelem je Ministerstvo životního prostředí ČR. Každý rok otevírá festival některé z aktuálních environmentálních témat současnosti. Přehlídku více než stovky vybraných filmů hostí každoročně na podzim město Brno. Tématem posledního ročníku festivalu byla voda v krajině a voda bude páteří také plzeňského programu.  

Původní plzeňská edice pořádaná centrem JOHAN a podpořená nadačním fondem Zelený poklad se každoročně proměňuje a rozšiřuje svůj program. Samozřejmě přehlídka zahrnuje projekce vítězných filmů i dalších vybraných snímků. Ve spolupráci s Filmovým Klubem Plzeň proběhne první projekce festivalu v kině Beseda, ostatní pak v domovské Moving Station.

Program je otevřen dopoledne pro školy a ve večerním čase pro širokou veřejnost. Vybrané projekce jsou spojeny s tematickými diskusemi s odborníky. Letošní ročník jsme rozšířili o výjimečný doprovodný program: sobotní tematickou procházku s názvem Voda (nejen) v plzeňské krajině od historie po současnost. Společně můžeme navštívit část plzeňského podzemí pod Černou (bývalou vodárenskou) věží, dále projdeme podél řeky Radbuzy a zakončíme ji exkurzí plzeňské vodárny. Vše s doprovodem a komentářem odborníků.

Druhou novinkou je populární Čítání lidu, které bude tematicky o vodě – členové divadla My budou číst z vybraných textů (např. Kerstin Ekmanová – Černá voda, Bianca Bellová – Jezero, Honza Vojtko – Řeka s rozpuštěnými vlasy, Jiří Hájíček – Rybí krev, Čínská poezie o vodě a jako bonus veselé chlapecké hry ve vodě – Hoši od Bobří řeky). Četbu doprovodí živá hudba kapely Cloud Nine.

Rádi bychom nabídli program aktuální, závažný, ale rozhodně ne nudný. Přijďte a posuďte sami. Na všechny akce je vstup zdarma a rezervace vstupenek již běží na goout.net

Projekt byl podpořen Nadačním fondem Zelený poklad.

www.zelenypoklad.org
www.johancentrum.cz


ARCHIV

13.-16.6. 2017 v Moving Station

Nová uvědomělá generace dospívajících odmítá velkochovy a vrací se k lovu jako způsobu obživy, příběh o skupině mladých lidí v Litvě, kteří koncem osmdesátých let minulého století založili přední ekologickou organizaci s názvem „Atgaja“, boj za ochranu lesů i za společenskou důstojnost a politickou emancipaci, to jsou některá z témat filmového festivalu, na kterém můžete zdarma zhlédnout to nejlepší z loňského ročníku Mezinárodního filmového festivalu EKOFILM.

Projekce jsou navíc zakončeny besedami s odborníky na dané téma.

Program v PDF - 980 kB

Další informace k programu a rezervace místenek na www.johanncentrum.cz .

Termín: 13.6.2016 - 17.6.2016
Místo konání: Moving Station, Koperníkova 574/56, 301 00 Plzeň 3-Jižní Předměstí

EKOFILM je mezinárodní filmový festival o životním prostředí. Jeho již 41. ročník se konal v prosinci loňského roku v Brně a byl zaměřen na témata Odpady a Třídění odpadu.

Plzeňské ozvěny nabídnou nejvýznamnější snímky z festivalu - dokumenty věnující se problematickým zásahům lidské civilizace do přírody i filmy prezentující krásy divočiny či tradice původních přírodních kultur, dále zajímavé animované filmy a besedy. Festival je zaměřen především na plzeňské základní a střední školy a vstup na něj je díky podpoře Nadačního fondu Zelený poklad a Ministerstvu životního prostředí zdarma.

Veřejnosti jsou školní projekce přístupné.  


Podrobný program a rezervace míst na projekce zde.

 

Informace pro školy (PDF, 290 kB)

Program festivalu ke stažení (PDF, 323 kB)

TZ Školy ozvěny Ekofilmu uvítaly - 21.6.2016 (doc, 48 kB)

TZ Přicházejí Ozvěny Ekofilmu - 7. 6. 2016 (doc, 48 kB)

TZ Ozvěny Ekofilmu v Plzni - 24. 5. 2016 (doc, 66 kB)

Plakát A3 (PDF, 121 kB)

  

Pořadatel:

Filmový klub Plzeň

Mgr. Jan Kastner - kastnerovi@volny.cz

 

Kontaktní osoba pro školní projekce:

Marie Kubalíková - kubalikovamarie@gmail.com, Mobil: +420 / 775 764 412

 

Partneři:
JOHAN – centrum pro kulturní a sociální projekty
Jiří Králík – programový ředitel a dramaturg 41. ročníku festivalu EKOFILM
Ministerstvo životního prostředí ČR – hlavní pořadatel EKOFILMu

 

Plzeňské ozvěny Ekofilmu jsou podpořené Nadačním fondem Zelený poklad.

 

Aktuální informace můžete sledovat také na Facebooku Filmového klubu

 

 

Vstupenky

Plzeňská vstupenka programový archiv Měšťanská Beseda programový archiv

 

Nechte si zasilat program na Váš email

přihlásit k odběru

© FILMOVÝ KLUB PLZEŇ, EVANEK STUDIO